Otrivinovy ​​analogy (Tizin, Nazivin, Snoop atd.)

Bronchitida

Otrivin je řada léků na běžné nachlazení a na výplachy nosu vyráběná ve Švýcarsku. V závislosti na formě uvolňování obsahuje xylometazolin, mentol, chlorid sodný, ipratropiumbromid.

Pokud je nutné vybrat analogy Otrivinu, je důležité si přečíst návod k použití náhražek, prostudovat vlastnosti, indikace a omezení. Při použití vazokonstrikčních léků se nedoporučuje překročit maximální průběh léčby.

farmaceutický účinek

Vlastnosti léčiva závisí na formě uvolnění.

Otrivin je dostupný ve spreji pro dospělé a děti s dávkou xylometazolinu 0,1%, respektive 0,05%. Působí vazokonstrikčně, eliminuje zarudnutí a otoky sliznice nosohltanu. Eliminuje ucpání nosu a rýmu, usnadňuje dýchání.

Charakteristickým rysem je obsah pomocných látek, které zvlhčují sliznici a zabraňují jejímu vysychání při použití kapek (hypromelóza a sorbitol).

Účinek po instilaci začíná během několika minut a trvá až 12 hodin.

Další formou uvolňování je mentol ve spreji Otrivin. Kromě složky xylometazolin, která usnadňuje dýchání, obsahuje mentol a eukalyptus. Tyto složky ochlazují sliznici, dodávají svěžest.

Otrivin dítě - kapky v samostatných kapátkách s fyziologickým roztokem. Zvlhčete a umyjte sliznici, očistěte od hlenu, krust, prachových částic. Odstraňte alergeny a viry z nosohltanu.

Komplex Otrivin je kombinovaný lék proti nachlazení obsahující xylometazolin a ipratropiumbromid. Druhá složka snižuje produkci a sekreci nosních sekrecí, zastavuje tok z nosu.

Otrivin - vazokonstrikční lék nebo ne, závisí na formě uvolnění. Do této skupiny patří konvenční sprej s mentolem a ipratropiumbromidem. Nemá vazokonstrikční účinek, lék s dětskou předponou, sestávající z roztoku chloridu sodného.

Indikace pro použití Otrivinu

  1. s rýmou a nosní kongescí;
  2. souběžná ARI;
  3. alergie;
  4. senná rýma;
  5. zánět vedlejších nosních dutin.

Jako další opatření je předepsáno před diagnostickou studií nosohltanu se zánětem Eustachovy trubice a ucha (otitis media).

Fyziologické řešení je určeno k hygieně nosní dutiny během nemocí, epidemií, k odstranění prachových částic, alergenů, zlepšení dýchání během aktivního provozu klimatizací a baterií, zvlhčení a prevenci vysychání sliznice.

Schváleno pro použití od prvních dnů života.

Otrivin - návod k použití

Lék je dostupný ve formě spreje a používá se ke zmírnění dýchání a zmírnění otoků dvakrát denně. Začíná působit za 2-3 minuty, terapeutický účinek trvá až 12 hodin.

V případě potřeby jej můžete použít společně s roztokem chloridu sodného (dětská forma).

Naléhavá otázka: „Je Otrivin pro těhotné ženy možný nebo ne?“ Během porodu se nedoporučuje užívat žádné léky bez konzultace s lékařem. Pro zmírnění stavu je možné použít mořskou vodu, solný roztok.

Co je lepší - sprej Otrivin nebo kapky, nelze určit. V tuto chvíli je lék dostupný výhradně ve formě spreje. Je pohodlné, snadno se dávkuje, nestéká do krku a nezpůsobuje nepohodlí.

Otrivinovy ​​analogy

Otrivin lze nahradit různými vazokonstrikčními léky. Analogy se liší v akci, ceně, omezení v dětství, složení. Před nákupem je vhodné si přečíst pokyny.

Důležité! Bez předpisu lékaře nelze vazokonstrikční léky používat déle než 5 dní. Zanedbání pravidla vede k suchu sliznice a atrofii. Výsledkem je závislost na xylometazolinu, když člověk nemůže normálně dýchat bez použití nosních kapek.

Analogy, co může nahradit Otrivin s uvedením ceny a země původu

AnalogCena v rublechZemě výrobce
Otrivinobvyklý150-210Švýcarsko
mentol180-250
komplex200-330
dítě270-400
Rinostop20-100Rusko
Rinofluimucil270-390Itálie
Aqualor dítě100-420Švédsko nebo Francie
Aquamaris120-500Chorvatsko
Vibrocil300-430Švýcarsko
Tizine100-160Francie
Nazivin130-210Německo
Snoop100-160Španělsko nebo Německo
Xymelin80-250Německo
Afrin220-320Kanada

Rinostop

Domácí analog Otrivinu pro děti a dospělé je Rinostop, který je dostupný v kapkách a spreji. Obsahuje xylometazolin, usnadňuje dýchání s rýmou a nosní kongescí. Po instilaci vysušuje nosní sliznici, protože neobsahuje další zvlhčující látky a konzervační látky.

Rinofluimucil

Italská droga Rinofluimucil založená na dvou chemických látkách - acetylcystenu a tuaminoheptanu. Analog má několik vlastností:

  • vazokonstriktor - eliminuje otoky a zarudnutí nosní sliznice;
  • protizánětlivý;
  • mukolytický - zkapalňování slizničních a hnisavých slizničních sekrecí;
  • zlepšení dýchání.

Analogový rinofluimucil pomáhá při rýmě doprovázené hlenovitou sekrecí, chronickým a vazomotorickým formám onemocnění, zánětu vedlejších nosních dutin.

Aqualor Baby

Analog Otrivin baby - Aqualor baby ve formě kapek nebo spreje na výplach nosu, odstranění krust a zvlhčení sliznice. Při výběru mezi Aqualor Baby nebo Otrivin mnoho kupujících dává přednost druhé možnosti. Balení obsahuje 18 lahví s 15 ml roztoku, což je levnější než 15 ml přípravku Aqualor. Po nakapání lze lahvičku uzavřít obrácením špičky.

Analogy jsou identické z hlediska účinku i terapeutického účinku. Oba jsou vyráběny dováženými farmaceutickými společnostmi schválenými pro použití u dětí od prvního dne života a dospělých.

Aquamaris

Lék Aquamaris obsahuje mořskou vodu se stopovými prvky, patří k přípravkům přírodního původu. K dispozici v kapkách a spreji.

Co je lepší - Otrivin baby nebo Aquamaris, nebyly prozkoumány. Analogy jsou identické ve vlastnostech, skupině, indikacích, omezeních.

Vibrocil

Importovaný analog přípravku Otrivin Vibrocil Complex má několik akcí: antialergický, vazokonstrikční. Používá se při akutní, alergické, vazomotorické a chronické rýmě, akutním zánětu středního ucha a zánětu vedlejších nosních dutin.

Co je nejlepší pro děti - Otrivin nebo Vibrocil, záleží na indikacích, věku. V současné době je analog vyráběn ve formě kapek, jsou registrovány formy spreje a nosního gelu.

Afrin

Analog Afrin - vazokonstrikční léčivo ve formě spreje pro léčbu ucpání nosu a rýmy. Další formy - zvlhčující a mentol. Obsahuje oxymetazolin, užívaný dvakrát denně.

Což je lepší - Otrivin nebo Afrin, je těžké určit. Oba léky působí až 12 hodin a zvlhčují a osvěžují mentolem. Vyrábí se ve formě sprejů dovozními společnostmi s různými účinnými látkami. Analogový je o něco dražší.

Což je lepší - Otrivin nebo Tizin

Lék Tizin Classic je levnější analog Otrivinu na bázi jedné látky (xylometazolin). Vyrábí se z dovezené rostliny ve formě spreje pro dospělé a děti. Má vazokonstrikční účinek, eliminuje ucpání nosu a rýmu.

Otrivin je lepší než Tizin, protože nevysušuje nosní sliznici díky obsahu zvlhčujících konzervačních látek.

Pokud to z nějakého důvodu nesedí, můžete zvolit ne obvyklý Tizine Classic, ale Tizine Expert se stříbrnými ionty. Zabraňuje také suchosti sliznice, zvlhčuje.

Nazivin nebo Otrivin - což je lepší

Nazivin je analog Otrivinu pro dospělé a děti prvního roku života ve formě kapek a spreje. Existuje forma přípravku Nazivin Sensitive, při jehož použití jsou zarudnutí a podráždění nosní sliznice méně časté. Hlavní složkou je oxymetazolin, který má vazokonstrikční vlastnost. V závislosti na odrůdě se aplikuje 2-3krát denně.

Co je nejlepší pro děti - Otrivin nebo Nazivin, záleží na indikacích, věku dítěte a vlastnostech. Léky mají podobný účinek, liší se v účinné látce. Výhodou Nazivinu je možnost jeho použití v raném dětství.

Snoop nebo Otrivin

Analogem spreje Otrivin je dovážený lék Snoop. Obsahuje dvě složky - xylometazolin a mořskou vodu. Zlepšuje dýchání při nachlazení, zmírňuje a odstraňuje výtok z nosu a ucpaný nos, stahuje cévy nosní dutiny, zmírňuje zarudnutí a otoky.

Léky mají podobný účinek a patří do stejné farmakologické skupiny - vazokonstrikční léky. Oba obsahují přísady jako pomocné látky, které zvlhčují nosní sliznici a zabraňují vysychání a podráždění.

Otrivin nebo Xymelin - což je lepší

Xymelin - kapky a sprej v různých formách:

  • obyčejný - obsahuje xylometazolin;
  • Extra - jako komplex Otrivin obsahuje xylometazolin a ipratropiumbromid;
  • Eco;
  • Eco s mentolem - analog Otrivin Menthol.

Léky jsou podobné v akci, složení a indikacích. Liší se cenou - analog je levnější, dostupný v kapkách.

Při výběru analog Otrivinu je třeba vzít v úvahu maximální dobu užívání - bez doporučení lékaře u dětí do 3 dnů, u dospělých do 5 dnů.

Analogy a náhražky Otrivin Complex

- oxymetazolin hydrochlorid - 0,5 mg / 1 ml

- černá hořčice (Sinapis nigra) D2 - 1 ml / 100 ml
- pryskyřičná, mléčná šťáva euphorbia (Euphorbium) D6 - 10 ml / 100 ml
- luční lumbago (Pulsatilla) D6 - 10 ml / 100 ml
- luffa (Luffa) D12 - 10 ml / 100 ml
- jodid rtuťnatý (Mercurius bijodatus) D12 - 10 ml / 100 ml

- xylometazolin hydrochlorid - 1 mg / 1 ml

- xylometazolin hydrochlorid - 0,1 mg / 1 dávka
- dexpanthenol - 5 mg / 1 dávka

- xylometazolin hydrochlorid - 1 mg / 1 ml

- Olej ze skotské borovice - 375,2 mg / 10 g (1 lahvička)
- eukalyptový olej - 50 mg / 10 g (1 fl.)
- thymol - 3,2 mg / 10 g (1 lahvička)
- tokoferol-acetát - 170 mg / 10 g (1 lahvička)
- máta peprná - 100 mg / 10 g (1 lahvička)
- guaiazulen - 2 mg / 10 g (1 lahvička)

- monohydrát tramazolin-hydrochloridu ve formě tramazolin-hydrochloridu - dávka 82 μg / 1

- oxymetazolin hydrochlorid - 11,25 mcg / 1 dávka

- dusičnan nafazolin - 1 mg / 1 ml, 10 mg / 1 lahvička.

- oxymetazolin hydrochlorid, 0,05 g / 100 ml

- Voda v Atlantském oceánu.

- fenylefrin, 2,5 mg / 1 ml
- dimethinden maleát, 0,25 mg / 1 ml

- xylometazolin hydrochlorid, 0,5 mg / 1 ml

- xylometazolin hydrochlorid, 1,0 mg / 1 ml

- xylometazolin hydrochlorid, 1,0 mg / 1 ml

- xylometazolin hydrochlorid, 0,5 mg / 1 ml

- xylometazolin hydrochlorid 0,1 mg, / 1 dávka
- dexpanthenol v dávce 5 mg / 1

- xylometazolin hydrochlorid, 1,0 mg / 1 ml

Sprejové analogy Otrivin

Analog

Lidstvo je zvyklé používat různé nosní kapky a spreje. Drogy fungují různými způsoby. Některé vás chrání před přetížením, jiné jsou vytvořeny pro boj s bakteriálními infekcemi, jiné jsou nezbytné k odstranění alergií.

Oblíbeným a často předepisovaným lékem je Otrivin. Tento produkt si můžete koupit bez lékařského předpisu za přibližně 250 rublů. Ale z nějakého důvodu mají pacienti tendenci hledat analogy a náhražky tohoto léku..

Dozvíte se o nich z dnešního článku..

Předběžná charakterizace

Než zjistíte, zda existuje absolutní analog Otrivinu, musíte se seznámit se samotným lékem. Aktivní složkou léčiva je xylometazolin.

Tato složka má vazokonstrikční a protiedémový účinek, usnadňuje dýchání po dlouhou dobu. Lék je předepsán pro infekční onemocnění horních cest dýchacích a ORL orgánů: rýma, zánět vedlejších nosních dutin, zánět středního ucha, eustachitida.

Léčba se také používá k přípravě pacienta na různé diagnostické postupy..

Kontraindikace užívání nazálních léků budou následující situace: hypertenze, glaukom, onemocnění štítné žlázy, přecitlivělost. Lék se nepoužívá u dětí mladších 6 let a těhotných žen. Délka léčby by neměla být delší než 10 dní..

V současné době je možné drogu nahradit širokou škálou prostředků. Mohou obsahovat stejný xylometazolin nebo jiné složky. Způsob jejich použití je navíc stejný nebo odlišný. Absolutní analog Otrivinu:

  • Galazolin;
  • Xilen;
  • "DlyaNOS";
  • „Grippostad RINO“;
  • Xymelin;
  • „Snoop“;
  • „Tizin“ a další.

Podobný účinek můžete získat z léků „Nazivin“, „Sanorin“, „Knoxprey“, „Vicks“ atd. Před výměnou se musíte poradit s lékařem. Zvažte nejčastěji používané analogy léku "Otrivin".

„Knoxprey“

Hlavním lékem je oxymetazolin. Léčivo se vyrábí ve formě spreje. Tento léčivý přípravek je indikován na bakteriální a virová onemocnění, která jsou doprovázena přetížením.

Sprej "Noxprey" se používá při zánětu vedlejších nosních dutin a alergií.

Není povoleno používat lék pro těhotné a kojící ženy, děti do 6 let, s glaukomem a hypertenzí, stejně jako během užívání inhibitorů MAO.

Návod k použití informuje, že léčba tímto činidlem se provádí nejdéle 7 dní. Pokud porovnáme drogu s Otrivinem, lze jej použít déle. Cena Knoxprey je navíc poměrně vysoká - nejméně tři sta rublů za balení. Ve srovnání s Otrivinem ztrácí Noxprey.

Vlastnosti použití "Xylo-Mefa"

O tomto léku můžeme říci, že patří ke strukturním analogům Otrivinu. Jeho aktivní složkou je xylometazolin. Lék je předepsán pro symptomatickou léčbu rýmy jiné povahy: bakteriální, virová, alergická.

Zvláštností použití tohoto typu léku je to, že se nepoužívá déle než pět dní. Ve srovnání s předchozími léky je to ještě kratší. Je důležité, aby terapii bylo možné provádět u dětí ve věku od dvou let.

Je pouze nutné zvolit správnou dávku léku. Tento analog Otrivinu se vyrábí ve formě spreje 0,5 a 1 miligram na mililiter. Cena nosního léku je asi 200 rublů.

Nevýhodou této náhražky je krátká doba používání a výhodou je možnost jejího použití u dětí.

Léky "Lazorin"

Prostředek "Lazorin" (nosní sprej) obsahuje ve svém složení tramazolin. Tato složka patří k nepřímým analogům léčiva "Otrivin". Má stejný účinek: zužuje krevní cévy, usnadňuje dýchání. Ale droga má zároveň své vlastní vlastnosti..

Sprej "Lazorin" je předepsán k léčbě rýmy: alergické, vazomotorické, infekční. Také v praxi ORL se lék používá ke zlepšení vylučování hlenu z nosních dutin se sinusitidou, sinusitidou, otitis media a dalšími nemocemi.

Na rozdíl od Otrivinu tento lék ředí hlen.

Kontraindikace pro použití jsou děti (mladší než 6 let), glaukom, vysoká citlivost. Kompozice se nepoužívá u pacientů, kteří podstoupili transnasální intrakraniální operaci. Lék se aplikuje třikrát denně po dobu 5 dnů. Sprej si můžete koupit za cenu do 250 rublů.

Kapky a sprej "Grippostad"

Dalším strukturním analogem léku "Otrivin" je lék "Grippostad". Nosní kapky mohou být použity u dětí od dvou let. Po 6 letech a pro dospělé je pohodlnější aplikovat lék ve formě spreje. Jak můžete pochopit, aktivní složkou v tomto léčivém přípravku je xylometazolin. Terapie by neměla přesáhnout 3–5 dní, což je ještě méně než u předchozích náhrad.

Indikace pro použití léku: rýma různé etiologie, příprava na diagnostické a chirurgické zákroky. Náprava není předepsána pro děti do dvou let, nastávající matky, osoby s poraněním hlavy. Je zakázáno používat tento lék k léčbě chronické rýmy, atrofie a léků. Nosní lék stojí ne více než 150 rublů.

Populární náhrada "Nazivin"

Je nemožné nezmínit „Nazivin“ (kapky a sprej). Rysem tohoto léku je, že má mnoho typů. V lékárně si můžete koupit kapky, spreje, léky pro dospělé a děti. Populární je také „Sensitiv Nazivin“.

Kapky v této formě jsou určeny pro lidi náchylné k alergiím. Aktivní složkou všech těchto léků je oxymetazolin. Lék si můžete koupit bez lékařského předpisu za přibližně 200 rublů. „Nazivin Sensitiv“ je o něco dražší.

Lék je předepsán pro zúžení a otok sliznice nosu z různých důvodů: onemocnění dýchacích cest, zánět středního ucha, zánět vedlejších nosních dutin atd. Pamatujte, že tento lék je považován za bezpečný.

V určité dávce jej lze použít i u novorozenců. Je důležité, aby byl lék kontraindikován pro glaukom, arteriální hypertenzi a atrofickou rýmu..

Doba léčby kapkami "Nazivin" není delší než pět dní.

Co lze říci o droze "Galazolin"?

Tento lék má velmi přijatelné náklady. To je právě to, co spotřebitele vyzve k nahrazení přiřazeného Otrivinu. Lék "Galazolin" (kapky) si můžete koupit pouze za 50 rublů.

Lék obsahuje xylometazolin. Droga se používá u dětí od dvou let. Pokyn doporučuje dodržovat délku léčby - 5 dní. Podle předpisu lékaře však lze lék užívat až dva týdny..

Je důležité nepřekračovat předepsanou dávku..

V případě přecitlivělosti a atrofické rýmy je použití léku "Galazolin" kontraindikováno. Kapky také nejsou předepsány pro glaukom a hypertenzi, aterosklerózu a diabetes mellitus, pokud existuje srdeční choroba.

Nástroje řady Vicks

Známý „Otrivin“ můžete nahradit „Vicks Active Sinex“. Tento lék stojí více než 300 rublů. Pokud chcete ušetřit peníze, nebude to s tímto nástrojem fungovat. Aktivní složkou nosního spreje Vicks Active Sinex je oxymetazolin.

Nápravu můžete použít k léčbě po celý týden. U dětí do 6 let není předepsán žádný lék. Recenze tohoto léku jsou pozitivní. Sprej obsahuje eukalyptus a mentol. Tyto komponenty rychle usnadňují dýchání a zlepšují pohodu.

Řada Vicks má také další léky, například Vicks Active Symptomax. Tento léčivý přípravek se vyrábí v sáčcích. Je nutné připravit roztok z obsahu sáčku a použít jej uvnitř. Droga má také vazokonstrikční účinek způsobený fenylefrinem. Lék však obsahuje také další složky: paracetamol.

Recenze a srovnání

Ve snaze o nízkou cenu si spotřebitelé často kupují analogy té či oné drogy. Všechny popsané náhražky přípravku "Otrivin" mají stejný účinek. Dokonce i některé kontraindikace se shodují. Je důležité, aby některé léky byly kontraindikovány u dětí mladších 6 let. Věnujte pozornost způsobu aplikace.

Některé formulace lze použít pouze 3–5 dní, jiné lze používat týden nebo dokonce 10 dní. Pokud si analogové zvolíte sami, přečtěte si vždy anotaci.

Možná vám lékař předepsal určitý lék s pěti použitími, zatímco jeho náhražku lze použít pouze třikrát denně..

Recenze popsaných nástrojů jsou většinou dobré. Spotřebitelé hovoří o účinnosti léků. Všichni pracují rychle. Po použití dojde k úlevě od dýchání během jedné minuty.

Akce trvá od 4 do 8 hodin (v závislosti na dávce léčiva a jeho látce). Vítězem mezi všemi popsanými léky je „Galazolin“. Produkt je levný, funguje dobře.

Navíc jej mohou používat děti od dvou let..

Pokud máte zdravotní problémy, neměli byste je řešit sami a spoléhat se na recenze od zkušených spotřebitelů. Před použitím jakéhokoli léku byste se měli poradit se svým lékařem. Dobré zdraví!

Veškeré informace o Otrivinu na Apteka.ru


NOVARTIS CONSUMER HEALTH S.P.P.H. Impasse des Boussenots STE Packaging Development S.L. Laboratory de la Mer Novartis Consumer Health S. Novartis Consumer Health S.A. Novartis Pharma AG STI Plastic Španělsko Itálie Francie Francie / Švýcarsko Švýcarsko Přípravky proti nachlazení a chřipce

Vazokonstrikční léčivo pro lokální použití v praxi ORL

Uvolněte formuláře

  • 10 ml - polyethylenové lahve (1) s kapátkovým uzávěrem vybavené prvním kontrolním systémem otevírání - kartonové obaly. 10 ml - polyethylenové lahve s dávkovacím zařízením (1), doplněné špičkou a ochranným víčkem - kartonové obaly. 18 jednorázových lahviček s kapátkem, 5 ml v balení. 20 ml - lahve z polyethylenu o vysoké hustotě s dávkovacím zařízením (1) se špičkou a ochranným víčkem - 20 ml kartonová balení v lahvičce v kartách. ks V kartonovém balení 10ks lahvička 100ml lahvička 50ml lahvička s rozprašovačem 10 ml v balení

Popis lékové formy

  • nosní aspirační kapky pro zavlažování Nosní kapky (pro děti) 0,05% ve formě čiré bezbarvé kapaliny, trysky bez zápachu vyměnitelné průhledné bezbarvé nebo mírně zbarvené roztoky ve spreji sprej pro zavlažování Dávkovaný nosní sprej (pro děti) 0,05% ve formě čirého bezbarvého roztoku prakticky bez zápachu. Dávkovaný nosní sprej (s mentolem a eukalyptem) 0,1% ve formě bezbarvého opalescentního roztoku s charakteristickou vůní mentolu a eukalyptu. Dávkovaný nosní sprej 0,1% ve formě čirého, bezbarvého roztoku, prakticky bez zápachu. Dávkovaný nosní sprej ve formě čirého, bezbarvého roztoku, prakticky bez zápachu.

farmaceutický účinek

Vazokonstrikční léčivo pro lokální použití v praxi ORL. Xylometazolin má alfa adrenomimetický účinek. Způsobuje zúžení krevních cév nosní sliznice, čímž eliminuje edém a hyperemii nosohltanové sliznice. Usnadňuje nosní dýchání při rýmě.

Lék je dobře snášen pacienty s citlivými sliznicemi; jeho účinek nezabrání oddělení hlenu. Produkt má vyvážené pH charakteristické pro nosní dutinu.

Léčivo obsahuje neaktivní složky - sorbitol a hypromelózu, což jsou zvlhčovače, které mohou snížit příznaky podráždění a sucha nosní sliznice, ke kterým dochází při dlouhodobém užívání xylometazolinu.

V terapeutických koncentracích nedráždí sliznici, nezpůsobuje hyperemii. Akce nastává během několika minut po aplikaci a trvá 12 hodin.

Farmakokinetika

Při místním použití se prakticky neabsorbuje, plazmatické koncentrace jsou tak malé, že je nelze určit moderními analytickými metodami.

Zvláštní podmínky

Obsah válce je pod tlakem. Chraňte před přímým slunečním zářením, neohřívejte nad 50 ° C. Nepoškoďte integritu lahve a nespalujte ji ani po použití. Udržujte mimo dosah dětí.

Po každém použití špičku opláchněte a uzavřete ji ochranným víčkem. Nesterilizujte násadec v mikrovlnné troubě. Nepoužívejte sprej, pokud jste alergičtí na některou z jeho složek..

Spray OTRIVIN MORE by měl být používán v souladu s návodem k použití.

Složení

  • 1 ml xylometazolin hydrochloridu 1 mg Pomocné látky: dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​chlorid sodný, benzalkoniumchlorid (ve formě 50% roztoku), sorbitol 70%, edetát disodný, levomenthol (mentol), cineol) (eukalytol, glyptol čištěná voda. 1 ml xylometazolin hydrochloridu 500 mg Pomocné látky: dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​edetát disodný, benzalkoniumchlorid (ve formě 50% roztoku), sorbitol 70%, hypromelóza - 4 tisíce, chlorid sodný, čištěná voda. 1 ml xylometazolin hydrochloridu 500 mcg Pomocné látky: dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​edetát disodný, benzalkoniumchlorid (ve formě 50% roztoku), sorbitol 70%, hypromelóza - 4 tisíce, chlorid sodný, voda. 1 ml xylometazolin hydrochloridu 1 mg Pomocné látky: dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného - 5 mg, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného - 1,7 mg, edetát disodný - 500 μg, benzalkoniumchlorid 50% roztok - 100 μg (ve smyslu benzalkoniumchloridu - 50 μg), sorbitol % - 20 mg, hypromelóza 4 000 - 5 mg, chlorid sodný - 4 mg, čištěná voda - do 1 ml. V blistrovém balení, nosní aspirátor, 3 vyměnitelné trysky. V kartonovém balení 1 balení. Ipratropiumbromid - 0,6 mg, xylometazolin g / c - 0,5 mg; Pomocné látky: glycerol, dihydrát edetanu disodného, ​​koncentrovaná kyselina chlorovodíková. hydroxid sodný, voda do 1 ml xylometazolin hydrochloridu 500 mcg Pomocné látky: dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného - 5 mg, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného - 1,7 mg, edetát disodný - 500 mcg, benzalkoniumchlorid (ve formě 50% roztoku - 100 mcg) - 50 mcg, sorbitol 70% - 20 mg, hypromelóza 4 000 - 5 mg, chlorid sodný - 4 mg, voda - do 1 ml. mořská voda 31,82, čištěná voda do 100 ml mořská voda 31,82, čištěná voda do 100 ml mořská voda 31,82 ml čištěná voda do 100 ml Přípravek neobsahuje konzervační látky. Inertním hnacím plynem je dusík. Dusík není součástí roztoku; působí výhradně jako hnací plyn. obsahovat absorpční filtr, který zadržuje hlen; 10 vyměnitelných trysek pro nasální aspirátor; Obsahuje všechny účinné látky a minerály mořské vody. sterilní izotonický solný roztok bez konzervačních látek: obsahuje 0,74% chlorid sodný, hydrogenfosforečnan sodný, fosforečnan sodný, makrogol glyceryl ricinoleát (Cremophor RH40), čištěnou vodu;

Otrivin indikace k použití

  • - Hygiena nosní dutiny při akutních a chronických nachlazeních nosu, vedlejších nosních dutin a nosohltanu, také při alergické rýmě. Denní hygiena nosní dutiny k zachování ochranných vlastností sliznice v podmínkách zvýšené suchosti nebo znečištění ovzduší (včetně klimatizace, ústředního topení atd.). - Denní hygiena nosní dutiny k zachování ochranných vlastností sliznice v podmínkách zvýšené suchosti nebo znečištění ovzduší (včetně klimatizace, ústředního topení atd.). - Hygienický přípravek pro prevenci infekčních onemocnění nosu a nosohltanu, jakož i zánětlivých procesů po operaci.

Otrivin kontraindikace

  • - arteriální hypertenze; - tachykardie; - těžká ateroskleróza; - glaukom; - atrofická rýma; - hypertyreóza; - chirurgické zákroky na mozkových blanách (v historii); - děti do 6 let; - přecitlivělost na složky léčiva. Používejte opatrně u pacientů s diabetes mellitus, kardiovaskulárními chorobami, přecitlivělostí na adrenergní léky, doprovázené příznaky nespavosti, závratě, srdeční arytmie, třes, vysoký krevní tlak.

Otrivin vedlejší účinky

  • Klasifikace frekvence výskytu nežádoucích účinků: velmi často? 10); často (? 1/100,

Lékové interakce

Nekompatibilní s inhibitory MAO a tricyklickými antidepresivy.

Předávkovat

Příznaky: zvýšené nežádoucí účinky (zvýšený krevní tlak, zvýšený srdeční rytmus, někdy zmatenost). Léčba: provádění symptomatické terapie.

Podmínky skladování

  • drž se dál od dětí
  • skladujte na tmavém místě

Informace poskytnuté státním registrem léčivých přípravků.

Synonyma

  • Brizolin, Galazolin, Grippostad Rino, Dlyanos, Doctor Theiss Nazolin, Xylen, Xylobene, Xylometazolin, Xymelin, nosní aerosol, Nazenspray E-ratiopharm, Nazenspray K-ratiopharm, Ollint, Otrivin, Rinostop, Tizol
  • Otrivin Baby
  • Komplex Otrivin

Ceny Otrivinu v dalších městech

Koupit Otrivin, Otrivin v Petrohradě, Otrivin v Novosibirsku, Otrivin v Jekatěrinburgu, Otrivin v Nižním Novgorodu, Otrivin v Kazani, Otrivin v Čeljabinsku, Otrivin v Omsku, Otrivin v Samaře, Otrivin v Rostově na Donu, Otrivin v Rostově na Donu Otrivin v Krasnojarsku, Otrivin v Permu, Otrivin ve Volgogradu, Otrivin ve Voroněži, Otrivin v Krasnodaru, Otrivin v Saratově, Otrivin v Ťumeni Objednávka dodávky v Moskvě

Při objednávce na Apteka.RU si můžete vybrat doručení do lékárny, která je pro vás nejvhodnější poblíž vašeho domova nebo na cestě do práce.

Všechna místa dodání v Moskvě - 784 lékáren

Recenze lékárny (66)Moskva, st. Pererva, 41, budova 18 (495) 347-93-92Po-So, 09: 00-21: 00
Recenze DIMFARM (330)Moskva, st. Zander, 7, bldg. 2 A.8 (495) 602-41-36Po-Pá, 09: 00-21: 00; So, Ne, 12: 00-13: 00
Recenze lékárny (94)Moskva, s. Voskresenskoe, (nespecifikováno), 348 (495) 659-56-11Po-So, 09: 00-22: 00
Recenze lékárny (199)Moskva, Volžskij blvd., 49, budova 18 (499) 742-01-33denně od 9:00 do 21:00
Recenze mého zdraví (66)Moskva, Altufevskoe sh., 898 (499) 200-28-57denně od 9:00 do 21:00
Pharmacy 24 (224) RecenzeMoskva, os. Andělé, 88 (495) 754-03-03nepřetržitě
Recenze lékárny (37)Moskva, st. Petrozavodskaya, 12, budova 18 (499) 648-00-05denně od 10:00 do 20:00
Recenze DIMFARM (151)Moskva, st. Vladimirskaya 2., 108 (495) 672-18-83denně od 9:00 do 21:00
Recenze BCC Pharm (212)Moskva, pr-kt Volgogradskij, 104, budova 18 (499) 746-59-51denně od 00:00 do 00:00
Recenze rodinné lékárny (130)Moskva, Moskva, st. Raduzhnaya, 44955925669denně od 8:00 do 00:00

Všechna místa dodání v Moskvě - 784 lékáren

Recenze: Olga Lovyagina

Recenzováno: 1. února 2015

Přečíst celou recenzi Prověřil Vladislav Popov

Recenzováno: 14. července 2015

Přečíst celou recenzi Prověřil: Anonymní recenze

Recenzováno: 1. března 2016

Prověřil: Anonymní recenze

Hodnocení napsáno: 17. srpna 2016

Prověřil Popov Nikita

Recenzováno: 30. října 2016

Otrivin: analogy jsou levnější

Každý z nás alespoň jednou v životě trpěl rýmou. Tento stav je doprovázen zhoršeným nosním dýcháním, což významně zhoršuje kvalitu života. V takové situaci se používají speciální léky - dekongestiva nebo vazokonstriktory..

Jedním z nejoblíbenějších léků je Otrivin. Jeho hlavní nevýhodou je považována za relativně vysokou cenu, proto pacienti, kteří přicházejí na schůzku s lékařem nebo kontaktují lékárníka, často žádají o cenově dostupnější analogy léku..

V tomto článku se podíváme na levné náhražky Otrivinu vhodné pro děti i dospělé..

Jak Otrivin funguje?

Léčivou látkou přípravku Otrivin je xylometazolin hydrochlorid. Tato chemická sloučenina poskytuje:

  • zúžení krevních cév umístěných v nosní a nosohltanové sliznici;
  • snížení edému a hyperemie;
  • snížení sekrece sekrecí buňkami nosní sliznice;
  • normalizace vylučování již přiděleného tajemství.

Tyto účinky zajišťují obnovení nazálního dýchání.

Xylometazolin začíná rychle jednat. Již během prvních několika minut po použití Otrivinu pociťují pacienti výraznou úlevu od svého stavu. Trvání vazokonstrikčního účinku trvá až 12 hodin.

Kromě toho má Otrivin:

  • schopnost snížit infekční aktivitu určitých virů;
  • zvlhčující účinek, který pomáhá bojovat proti nadměrnému vysychání nosní sliznice.

Otrivin vyrábí švýcarská společnost Novartis, což do značné míry vysvětluje vysokou cenu drogy..

Domácí analogy Otrivinu

Při výběru dostupných analogů Otrivinu se pacient nejprve zaměřuje na domácí léky. Dnes vyrábí velké množství ruských farmaceutických společností léky na ucpání nosu, jejichž hlavní složkou je xylometazolin. Zvažme ty nejoblíbenější.

Influrin

Influrin vyrábí farmaceutická společnost Slavyanskaya Apteka. Mezi rysy tohoto léku lze rozlišovat různé formy uvolňování a dávky. Linka Influrin má 12 pozic, z nichž 8 jsou kapky, 4 jsou spreje.

Koncentrace xylometazolinu se pohybuje od 0,05 do 0,1, takže lék lze použít jak pro děti, tak pro pomoc dospělým pacientům. Pokyny popisují pouze vazokonstrikční účinek, díky kterému je eliminován otok nosní sliznice a normalizováno dýchání.

Neexistují žádné další složky, které by zajišťovaly hydrataci.

Influrin se používá k léčbě různých onemocnění nosu, včetně:

  • rýma virové a alergické etiologie;
  • zánětlivá patologie nosních dutin;
  • onemocnění středního ucha.

Influrin se také používá při přípravě pacienta na diagnostické postupy v nosních cestách..

Doba užívání přípravku Influrin by neměla přesáhnout sedm dní, protože při dlouhodobém užívání je možné vyvinout nežádoucí reakce a komplikace.

Xilen

Dalším populárním domácím xylometazolinem je Xilen, který vyrábí společnost Veropharm. Lék je dostupný ve 2 formách:

  1. Kapky, které se často používají k léčbě dětí. Podle pokynů jsou schváleny pro použití i u novorozenců..
  2. Sprej - forma uvolňování, často používaná v terapeutické praxi.

Mezi indikacemi pro použití jsou také uvedeny rýmy různé etiologie. Xilen se navíc používá ke zmírnění stavu pacienta s onemocněním středního ucha. Lék v tomto případě snižuje otok sliznice sliznice nosohltanu, což zvyšuje účinnost zánětu středního ucha.

Kontroverzní otázkou je stále používání xylometazolinu u těhotných a kojících matek. K použití xylenu u těchto pacientů by mělo dojít po posouzení poměru rizika a přínosu a přísně v souladu s pokyny..

Překročení denní dávky léku může nepříznivě ovlivnit stav plodu nebo zdraví novorozence, protože účinná látka je schopna proniknout přirozenými překážkami a dostat se do krve a mléka.

Nežádoucí účinky se zpravidla objevují, když nejsou dodrženy denní dávky Xylenu nebo pokud je překročen doporučený průběh léčby. Nejčastěji mají místní povahu a šíří se na sliznici nosohltanu.

Galazolin

Při výběru levnějších domácích analogů Otrivinu lidé často dostávají léky s nedostatečnou účinností a vysokou úrovní nežádoucích účinků. Východiskem z této situace je věnování pozornosti lékům evropských výrobců. Jedním z nich je Galazolin, který se vyrábí v Polsku..

Droga je známá již dlouhou dobu a během této doby se dobře osvědčila.

Galazolin je dostupný bez lékařského předpisu, takže není nutné navštívit lékaře, aby zahájil léčbu rýmy.

Výrazný vazokonstrikční účinek je pozorován během několika minut po použití. Obnova nazálního dýchání trvá až 6 hodin. Mezi výhody Galazolinu patří:

  • Evropská kvalita drogy;
  • příznivá cena;
  • přítomnost kapek a spreje s různými dávkami, což umožňuje jeho použití od dvou let.

Stejně jako všechny xylometazoliny má i Galazolin maximální doporučenou dobu užívání, která je v tomto případě 14 dní. Další užívání léku může způsobit sekundární rhinitis medicamentosa..

Toto onemocnění je doprovázeno edémem sliznice nosohltanu, který není zmírněn vazokonstrikčními látkami. Překročení denních dávek má vliv na celkový stav pacienta.

  • deprese nervového systému;
  • porušení srdce;
  • arteriální hypertenze.

Pokud se objeví nežádoucí příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc..

Fornose

Evropskou drogu Dlyanos lze považovat za kvalitní náhradu za Otrivin. Účinně normalizuje nazální dýchání při rýmě a zánětlivých onemocněních dutin. Vazokonstrikční účinek trvá až 10 hodin, takže stačí použít kapky nebo sprej 2-3krát denně. Pro nos je k dispozici ve 2 dávkách:

  1. 0,5 mg xylometazolinu v 10 ml. Tato dávka se používá v pediatrické praxi k léčbě dětí starších dvou let. Pokyny jasně stanoví přesné dávky léku, které závisí na věku dítěte..
  2. 1 mg xylometazolinu v 10 ml. Tato koncentrace účinné látky je vhodná pro dospělé pacienty a je dostupná ve formě spreje. Tato forma uvolňování umožňuje zavlažovat velkou plochu sliznice nosohltanu, čímž bude vazokonstrikční účinek výraznější.

Kvůli vysokému stupni čištění xylometazolinu Dlyanos zřídka vyvolává vedlejší reakce. Pokud však dojde k porušení průběhu léčby nebo k překročení denní dávky, může se u pacienta objevit:

  • Místní reakce. Projevují se pocitem sucha nebo pálením nosní sliznice, zvýšeným výtokem, neustálým kýcháním.
  • Obecné reakce obvykle ovlivňují trávicí a nervový systém. Výskyt dyspepsie, poruchy spánku, bolesti hlavy - příznaky vyžadující okamžité vysazení léku.

SNUP je lék, který díky svému kombinovanému složení mírně vyčnívá z celkové hmotnosti dekongestantů. Kromě xylometazolinu obsahuje čištěnou mořskou vodu. Další složka léčiva zvlhčuje sliznici nosohltanu a čistí ji od patogenních virů a bakterií. Hlavní vazokonstrikční akce začíná téměř okamžitě.

SUNP mohou používat dospělí i děti starší 2 let. Za tímto účelem výrobce vyrábí léčivo s různými koncentracemi účinné látky..

Všechny výše uvedené léky mají vazokonstrikční účinek, takže nezáleží na tom, který si vyberete: sprej Otrivin nebo jiný lék na bázi xylometazolinu. Doba působení a pravděpodobnost nežádoucích účinků se však liší..

Drahý lék zpravidla obsahuje rafinovanější složky, které zajišťují jeho účinnost a bezpečnost užívání. Před zahájením léčby je proto lepší poradit se s odborníkem..

Navrhne nejlepší volbu pro váš rozpočet.

Otrivin: sprej, kapky, návod k použití pro děti a dospělé, složení a analogy

Otrivin je populární a účinná léčba nachlazení. K dispozici jsou formuláře pro uvolnění pro kojence, děti, dospívající a dospělé. Jeho složky rychle eliminují hyperemii, snižují zánět a mají vazokonstrikční účinek..

Otrivinovo složení

Vyrobeno švýcarskou farmaceutickou společností. Hlavní účinné látky Otrivinu jsou:

  • Xylometazolin hydrochlorid. Odkazuje na léky, které způsobují kapilární křeče. Stimuluje alfa receptory. Stahuje krevní cévy, rychle obnovuje průchodnost nosních průchodů a usnadňuje dýchání. Tento nástroj se aktivně používá v různých patologických stavech v praxi ORL. Používá se pro lokální aplikaci.
  • Benzalkoniumchlorid. Má výrazný baktericidní a antivirový účinek.
  • Chlorid sodný. Fyziologická látka, která je analogická s mezibuněčnou tekutinou člověka.
  • Další doplňkové látky.

Nastříkejte Otrivin. yandex.ru

Dospělý otrivin lze také vyrábět s dalšími přísadami: levomenthol, eukalyptus, ipratropiumbromid nebo s přídavkem mořské vody.

Indikace pro použití Otrivinu

Otrivin se používá k léčbě následujících patologických stavů:

  • Akutní a chronická rýma.
  • Senná rýma.
  • Alergická rýma.
  • Zánět různých částí ucha.
  • Sinusitida jakékoli lokalizace.

Všechny léky se používají k léčbě těchto stavů. Pouze Otrivin Complex lze použít k profylaxi nebo jako adjuvans před podáním jiných léčivých látek.

Je třeba jej brát s opatrností v případě onemocnění:

  • epilepsie;
  • cystická fibróza;
  • benigní hyperplazie prostaty;
  • feochromocytom;
  • hypertyreóza;
  • cukrovka.

Droga začíná účinkovat velmi rychle. Během několika minut začne pacient lépe dýchat. Účinek trvá tři až čtyři hodiny. Je bezpodmínečně nutné používat nosní kapky otrivin nebo sprej před spaním, aby nedošlo ke zvýšenému otoku a výtoku z nosu..

Návod k použití spreje Otrivin

  1. Nejprve musíte vysmrkat. Pokud to nelze provést kvůli silnému přetížení, je tato fáze přeskočena.
  2. Lék se vstřikuje pouze lokálně, střídavě do každé z nosních cest.
  3. Aplikujte 1 dávku třikrát až čtyřikrát denně.

V prvních několika dnech můžete dávku v případě potřeby zvýšit..

  • Interval mezi použitými dávkami musí být nejméně 4 hodiny.
  • Průměrný průběh léčby je 5 - 6 dní.

    Pokud během této doby léčba nebude mít žádný účinek, měli byste se poradit s lékařem.

    Návod k použití kapek Otrivin

    1. Vyčistěte nosní dírky.
    2. Instiluje 2 kapky do jedné nosní dírky.
    3. Skládaný na této straně několik minut. To je nutné, aby byly kapky rovnoměrně rozloženy na nosní sliznici..

  • Stejná manipulace se opakuje na druhé straně..
  • Lék může způsobit nežádoucí účinky ve formě hypersekrece hlenu nebo zvýšené suchosti v nosohltanu. Někdy se objeví kýchání, pálení, tachykardie, bolest hlavy.

    Tento lék by neměl být používán v následujících situacích:

    • Přecitlivělost těla na léčivo.
    • Těhotenství a kojení.
    • Atrofická forma rýmy.
    • Glaukom.

    Lék by se v žádném případě neměl dostat do očí. Může být bolest v očních bulvách, svědění. V takovém případě důkladně vypláchněte oči studenou tekoucí vodou..

    Otrivin během těhotenství

    Během těhotenství se užívání léku, zejména spreje a kapky Otrivinu, nedoporučuje. Má schopnost působit na alfa adrenergní receptory. Mnoho z těchto receptorů se nachází v nose, těle, fundusu a placentě..

    Tento léčivý přípravek způsobuje zúžení cév, které zásobují tyto části. Možná zvýšení kontrakce dělohy, poruch oběhu a hypoxie plodu. Během těhotenství a laktace je lepší používat lék Otrivin komplex, který nemá vazokonstrikční účinek.

    Dobře zvlhčuje sliznici a eliminuje projevy ucpání nosu..

    Otrivin pro děti

    Existují výrobky schválené pro použití u dětí. Tyto zahrnují:

    • Otrivin nosní sprej. Navrženo pro intranazální použití. U dětí starších 6 let by měla být použita koncentrace 0,1%. Je nutné injikovat Otrivin do nosu v 1-2 dávkách 3x denně. Pro kojence a děti do 6 let se doporučuje užívat 0,05% roztok. V tomto případě se denní dávka sníží na 2krát denně..
    • Otrivin dítě nosní. Používá se k zavlažování úst nebo nosní dutiny. Tento léčivý přípravek lze používat u dětí od 3 měsíců. Otrivin pro děti obsahuje přírodní mořskou sůl. Účinné pro okamžité zvlhčení sliznic na suchém vzduchu venku nebo v bytě. Může být také použit pro každodenní péči o dětský nos..
    • Otrivin dětské kapky pro zavlažování. K dispozici ve speciálních lahvích s praktickým výtokem. Doporučeno pro vícenásobné použití. Balení obsahuje 18 takových lahviček. Tuto formu otrivinu můžete použít i pro novorozence a kojence k zavlažování nosní sliznice. U dětí s nachlazením je lepší zvolit spreje než kapky..

    Použití kapek může způsobit zánět středního ucha. Před použitím každého z těchto léků je nutná konzultace s pediatrem..

    Zajímavosti! V roce 1981 existovala zajímavá možnost léčby nachlazení. Anglický lékař předepsal pro tuto nemoc přísnou dietu. Předpokládalo se, že vyhýbání se jídlu a pití snižuje otoky, tvorbu hlenu a ucpání nosu..

    Lidé s tenkým sekáčkovým nosem častěji trpí rýmou než u lidí se širokým masitým nosem. Je to proto, že mají užší nosní dírky, které jsou náchylnější k infekci..

    Existuje patologický strach z nachlazení, kterému se říká epistaxiofobie..

    Otrivin komplex

    Otrivin Complex nosní sprej. yandex.ru

    Kromě xylometazolinu obsahuje ipratropiumbromid. To znamená:

    • Vazokonstrikční účinek. Způsobuje kapilární stenózu v horních dýchacích cestách a snižuje přetížení.
    • Bronchodilatační akce. Blokují cholinergní receptory umístěné na sliznici průdušek a nosu. To vede ke snížení produkce hlenu a eliminaci otoku. Jeho použití je indikováno u alergické rýmy za přítomnosti souběžných onemocnění: bronchiální astma nebo obstrukční bronchitida.

    Otrivinské moře

    Sprej na výplach nosu Otrivin Více. yandex.ru

    Další složkou je mořská voda. Indikace pro použití jsou:

    • adenoidy u dětí;
    • bakteriální, houbová, alergická, virová rýma;
    • mytí dutin sinusitidou před zavedením léčivých látek;
    • odstranění suchých krust z nosu nadměrným suchým vzduchem. Může být použit 1 - 2krát denně nebo podle potřeby.

    V této formě se Otrivin používá k profylaxi u dětí od narození.

    Máta Otrivin

    Otrivin nosní sprej s mentolem pro dospělé. eapteka.ru

    Eukalyptus a mentol v jeho složení mají chladicí a rušivý účinek na vnitřní povrch dutin, pokud jsou aplikovány lokálně. K dispozici ve vhodné formě ve spreji. Schváleno pro použití u dospělých a dětí po 12 letech. Otrivin s mentolem by neměl být používán bez přerušení po dobu delší než 7 dní.

    Otrivinovy ​​analogy

    • Tizine. Nástroj ruské výroby. Poskytuje další antiseptický účinek. Předávkování může způsobit zhoršenou reakci a ospalost.
    • Snoop. Má mírný stahující účinek. Účinné při jakémkoli nachlazení. Nedráždí citlivé sliznice.
    • Xilen. Při dlouhodobém užívání může dojít k závislosti. Má místní účinek, často se používá k hnisavé sinusitidě.
    • Nazivin. Hlavní účinnou látkou tohoto léku je oxymetazolin, který je také vazokonstrikčním činidlem. Lze na něm pozorovat paradoxní reakci ve formě zvýšeného otoku nosních cest po aplikaci.
    • Galazolin. Nedoporučuje se pro časté používání. Může vysychat sliznice.

    S čím pomáhá Otrivin? Pokyny, cena, recenze a analogy


    Nadpis: asi 06.12.2017 ·: 1 · Číst: 4 min · Zobrazení:

    Otrivin je vazokonstrikční léčivo pro místní použití v otorinolaryngologii..

    Návod k použití doporučuje užívat nosní kapky a sprej (včetně mentolu), dětskou nosní aspirátorku, Moře na zavlažování při nachlazení, alergickou rýmu, zánět vedlejších nosních dutin, sennou rýmu, onemocnění dutin.

    Uvolněte formu a složení

    Otrivin se vyrábí v následující formě:

    1. Nosní kapky 0,1%.
    2. Dávkovaný nosní sprej 0,1% (pro děti 0,05%).
    3. Kapky v nose (pro děti) 0,05%.
    4. Sprej "Otrivin More" na zavlažování nosní sliznice.
    5. Dávkovaný nosní sprej (s mentolem a eukalyptem) 0,1%.
    6. Nosní aspirátor „Otrivin Baby“ s nástavci.

    Složení 1 ml kapek a spreje jako aktivní složka obsahuje 0,5 mg nebo 1 mg xylometazolin hydrochloridu.

    Farmakologické vlastnosti

    Hlavní aktivní složka léčiva "Otrivin" (návod k použití to potvrzuje) - xylometazolin hydrochlorid má účinek na alfa adrenergní receptory. Použití léku přispívá ke zúžení cév nosní dutiny, což vede ke snížení otoku nosní sliznice a úlevě nosního dýchání v případě nachlazení a rýmy.

    Hlavní účinná látka léčiva se prakticky neabsorbuje, jeho koncentrace v krevní plazmě je téměř nezjistitelná. Účinek léku je patrný po několika minutách od okamžiku jeho aplikace a trvá až 12 hodin. Lék má vyváženou hodnotu pH, díky čemuž jemně ovlivňuje nosní sliznici.

    Lék je dobře snášen, včetně pacientů s citlivými sliznicemi. Mentol a eukalyptus obsažené v přípravku pomáhají ochladit zanícenou nosní sliznici a zmírnit stav pacienta.

    Indikace pro použití léku zahrnují:

    • příprava na diagnostická vyšetření nosních cest;
    • senná rýma;
    • zánět vedlejších nosních dutin;
    • akutní rýma alergické etiologie;
    • rýma na pozadí akutních respiračních onemocnění;
    • otok nosohltanu s otitis media;
    • eustachitida.

    Otrivin nosní kapky 0,05% (pro děti)

    Pohřben v každé nosní dírce. Dávkovací režim:

    • Děti do 6 let: 1–2 kapky 1–2krát denně, maximální frekvence užívání by neměla překročit 3krát denně.
    • Děti starší 6 let: 2-3 kapky 3-4krát denně.

    Doba léčby není delší než 10 dní.

    Nosní kapky 0,1%

    Kapky se aplikují intranazálně do každé nosní pasáže. Doporučený dávkovací režim pro pacienty starší 6 let: 2-3 kapky 3-4krát denně, průběh léčby je 3-4 dny. Pokud potřebujete delší terapii, měli byste se poradit s lékařem.

    Dávkovaný nosní sprej 0,1%

    Injekčně do každé nosní dírky. Lék je předepsán pacientům starším 6 let, 1 injekce 3-4krát denně po dobu 10 dnů.

    Dávkovaný nosní sprej 0,05% (pro děti)

    Otrivinový sprej se používá vstřikováním léku do každé nosní dírky. Dávkovací režim:

    • Děti do 6 let: 1 injekce 1–2krát denně, maximálně však 3krát denně.
    • Děti starší 6 let: 2-3 injekce 3-4krát denně.

    Průběh léčby není delší než 10 dní.

    Kontraindikace

    Návod k použití zakazuje kapky nebo sprej "Otrivin", pokud má pacient:

    • přecitlivělost na xylometazolin;
    • hypertyreóza;
    • tachykardie;
    • arteriální hypertenze;
    • atrofická rýma;
    • chirurgické zákroky na mozkových blanách (v anamnéze);
    • těžká ateroskleróza;
    • glaukom s uzavřeným úhlem.

    Vedlejší efekty

    • hořící;
    • kýchnutí;
    • suchost nosní sliznice;
    • bušení srdce;
    • zvracení;
    • poruchy spánku;
    • podráždění sliznice;
    • pocit mravenčení;
    • zvýšený krevní tlak;
    • otok nosní sliznice (častěji při dlouhodobém užívání);
    • poruchy srdečního rytmu;
    • zrakové postižení;
    • bolest hlavy;
    • hypersekrece.

    Analogy léku "Otrivin"

    Kompletní analogy účinné látky:

    1. Evkazolin Aqua.
    2. Pharmazoline.
    3. Tizin Xylo.
    4. Suprima-NOZ.
    5. Snoop.
    6. Rinostop.
    7. Rhinorus.
    8. Rinonorm.
    9. Olint.
    10. Nosolin.
    11. Nosolinový balzám.
    12. Xymelin.
    13. Xylometazolin.
    14. Xyloben.
    15. Xilen.
    16. Influrin.
    17. Ozubené kolo NOZ.
    18. Dr. Theiss Rinotaiss.
    19. Dr. Theiss Nazolin.
    20. Fornose.
    21. Grippostad Reno.
    22. Galazolin.
    23. Brizolin.

    Podmínky dovolené a cena

    Průměrná cena OTRIVINU (kapky 0,05% 10 ml) v Moskvě je 138 rublů. Sprej 0,05% 10 ml se prodává za 135 rublů. V Kyjevě si můžete koupit lék (kapky 0,05% 10 ml) za 55 hřiven, v Kazachstánu - za 760 tenge. V Minsku nabízejí lékárny Otrivin (kapky 0,05% 10 ml) na 6-7 bel. rublů. Dostupné v lékárnách bez lékařského předpisu.

    Recenze

    Ohledně „Otrivin“ pro děti jsou recenze nejčastěji zanechávány rodiči, kteří zažili jeho účinek ve vztahu k jejich dětem na základě vlastních zkušeností. Kapky nebo sprej tohoto léku dokonale zvládají příznaky běžného nachlazení u dětí ve věku od 1 roku a v doporučených dávkách nevedou ke vzniku nežádoucích účinků.

    Dospělí pacienti užívající tento lék zaznamenávají rychlost a trvání jeho působení a velmi zřídka pozorují jakékoli vedlejší účinky..